Spotkania ze świadkami historii

Ideą programu jest poznawanie historii poprzez rozmowę. Młodzież regularnie spotyka się ze świadkami historii w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. To niepowtarzalna szansa, by uczniowie zetknęli się z tematami, które znają z podręczników i lekcji historii. Dla wielu z nich takie spotkanie jest bardzo ważnym, poruszającym doświadczeniem, które pomaga w zrozumieniu historii Żydów polskich.

Spotkania ze świadkami historii

Termin: każdy drugi poniedziałek miesiąca, godz. 12.00-14.00

Czas trwania: 2 godziny

Miejsce spotkania: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ul. Anielewicza 6, 00-157 Warszawa, sala konferencyjna A na 1. piętrze

Miejsce zbiórki grupy: hol główny Muzeum POLIN (grupa oczekuje na edukatora)

Maksymalna liczba uczestników warsztatu: 80 do 100 osób

Cena biletów: wydarzenie bezpłatne

Rezerwacja: prosimy o kontakt na adres: [email protected]

Spotkania z członkami Stowarzyszenia „Dzieci Holocaustu” w Polsce

Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu" skupia osoby ocalałe z Zagłady, które ze względu na żydowskie pochodzenie były skazane przez Niemców na śmierć i z tego powodu przebywały w gettach, obozach koncentracyjnych, obozach zagłady lub zmuszone były do ukrywania swojej tożsamości, przy czym w dniu rozpoczęcia II wojny światowej miały nie więcej niż 13 lat lub urodziły się w czasie wojny. Przeczytaj więcej na stronie Stowarzyszenia.

Spotkania z członkami Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

Towarzystwo skupia osoby uhonorowane tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata oraz ich potomków. Tytuł ten przyznawany jest przez państwo Izrael osobom pochodzenia nieżydowskiego, które w czasie II wojny światowej bezinteresownie i z narażeniem życia ratowały Żydów od Zagłady. Celem działalności Polskiego Towarzystwo Sprawiedliwych wśród Narodów Świata jest szerzenie wiedzy o okupacji, Zagładzie i Sprawiedliwych, a także walka z antysemityzmem i ksenofobią. Przeczytaj więcej na temat Towarzystwa.