Edukacja
Chcielibyśmy, aby opowieści Sprawiedliwych wśród Narodów Świata i Ocalałych docierały do młodych ludzi. Słowa i historie bohaterów czasów niemieckiej okupacji pomagają poznawać znaną z podręczników historię, ale z perspektywy jednostek. Mogą także służyć kształtowaniu postaw obywatelskich, wrażliwości na cierpienie innych, otwartości na różnice kulturowe oraz przeciwdziałać antysemityzmowi i ksenofobii. W Muzeum POLIN organizujemy spotkania ze świadkami historii i warsztaty dla młodzieży, a nauczycielom i edukatorom udostępniamy materiały do wykorzystania podczas lekcji szkolnych.

Scenariusze warsztatów
Skorzystaj z naszych scenariuszy warsztatów i innych przydatnych materiałów dydaktycznych – do wykorzystania na lekcjach historii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, wiedzy o kulturze, w trakcie godziny wychowawczej.

Spacery śladami Sprawiedliwych w Warszawie
Gdzie w czasie wojny w Warszawie ukrywali się Żydzi? Ile z tych miejsc zachowało się do dziś? Może mijamy je na co dzień? Zabierz uczniów na spacer edukacyjny po mieście!

Spotkania ze świadkami historii
Zapraszamy młodzież szkolną do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie na spotkania ze świadkami historii – Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata i Ocalałymi z Zagłady.

Rocznice powstania Rady Pomocy Żydom „Żegota”
Powołana 4 grudnia 1942 roku Rada była agendą Rządu RP na uchodźstwie. Kontynuowała pracę Tymczasowego Komitetu Pomocy Żydom, działającego przy Delegaturze Rządu RP na Kraj.
Szkoły imienia Sprawiedliwych
Już kilkadziesiąt szkół w Polsce i zagranicą nosi imię Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, bądź nazwiska osób uhonorowanych tym tytułem.

Film „Ocaleni”
Dokument ukazujący losy ocalałych z Zagłady polskich Żydów. Film polecamy jako materiał dydaktyczny.