Zapraszamy na spotkanie z Ryszardem Witkowskim, Sprawiedliwym wśród Narodów Świata

Redakcja, 20 marca 2017
Koło Naukowe Lotników Politechniki Warszawskiej zaprasza na spotkanie z legendą polskiego lotnictwa, Ryszardem Witkowskim, Sprawiedliwym wśród Narodów Świata. Spotkanie odbędzie się we wtorek 21 marca 2017 r. w Instytucie Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej przy ul. Nowowiejskiej 24 w Warszawie.

Ryszard Witkowski (ur. 9 maja 1926) – pilot doświadczalny, instruktor lotniczy, żołnierz Armii Krajowej, odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W 1993 r. wraz z matką Felicją i siostrą Anielą został uhonorowany tytułem Sprawiedliwego wśród Narodów Świata. Podczas wojny jego rodzina ocaliła od Zagłady braci Jana i Bronisława Miodowskich, którzy znaleźli schronienie w domu Witkowskich w Milanówku, oraz Józefa Romana, który otrzymał od Pana Ryszarda fałszywe dokumenty.

Po wojnie Ryszad Witkowski poświęcił swoje życie lotnictwu. W 1945 ukończył kursy szybowcowe, a rok później kurs pilotażu samolotowego. Był jednym z pięciu pierwszych Polaków, którzy uzyskali licencje pilotów śmigłowcowych. W 1962 ukończył Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej z tytułami inż. mech. i mgr. inż. lotnictwa. Pan Ryszard jest także autorem publikacji poświęconych lotnictwu, m.in.: „Budowa i pilotaż śmigłowców”, „Sześć stopni swobody”, „Dzieje śmigłowca”.

Spotkanie z Ryszardem Witkowskim odbędzie się we wtorek 21 marca 2017 r. o godz. 18.15 w Instytucie Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej przy ul. Nowowiejskiej 24 w Warszawie, sala A. Wstęp wolny.


Czytaj historię rodziny Witkowskich