Zapraszamy na spacer „Warszawa Ireny Sendlerowej”

Redakcja / Editorial staff / English translation: Andrew Rajcher 3 sierpień 2018
Życie Ireny Sendlerowej było nierozerwalnie związane z Warszawą. Tutaj mieszkała, pracowała, niosła pomoc potrzebującym. Miejsca związane z jej historią będzie można zobaczyć podczas spaceru organizowanego przez Muzeum POLIN z okazji trwającego Roku Ireny Sendlerowej. Bilety dostępne są na polin.pl

Byłam w możności, zawdzięczając mojej przepustce, przynieść do getta w tych ciężkiach dniach żywność, w szczególności nabiał i tłuszcz, ale równocześnie mogłam montować organizację ratowniczą. Po stronie polskiej mieliśmy trzy stacje: a) Wronia między Krochmalną i Chłodną, b) Dworska (skład szmat), c) Grójecka róg Kopińskiej (fabryka). Wyprowadzaliśmy poprzez ustalone placówki i trasy – pisała Irena Sendlerowa*.

Zapraszamy na spacer z przewodnikiem, który będzie okazją do poznania miejsc związanych z działalnością Ireny Sendlerowej podczas II wojny światowej, gdy wraz ze swoimi współpracownicami niosła pomoc Żydom w warszawskim getcie. Będzie to również okazja do przyjrzenia się, w jaki sposób Sendlerowa jest upamiętniania w przestrzeni miejskiej. 

Spacer odbędzie się 19 sierpnia (niedziela) o godz. 14.30 (początek w holu głównym Muzeum POLIN). Prowadzenie: Katarzyna Jankowska – przewodniczka Muzeum POLIN, licencjonowana przewodniczka miejska, absolwentka programu edukacyjnego „Mi Dor Le Dor” w Centrum Taubego.

Bilety: 15 zł (normalny) / 10 zł (ulgowy). Kup bilet »


Przeczytaj więcej o Irenie Sendlerowej

Przedstawiamy m.in. jej współpracowników, osoby, które z jej pomocą przeżyły Zagładę,
upamiętnienia w Polsce i Izraelu oraz pamiątki po Sendlerowej ze zbiorów Muzeum POLIN.


*Cytat za: Anna Bikont, Sendlerowa. W ukryciu, Wołowiec 2017, s.101.