Film „Formularz” | Pokaz i dyskusja w ramach WJFF 2020

Redakcja / Editorial staff / English translation:Andrew Rajcher, 16 listopad 2020
Zapraszamy na premierowy pokaz oraz spotkanie z twórcami filmu dokumentalnego „Formularz” (reż. Filip Flatau, Francja, 2020, 53 min.), który przedstawia historię Joanny Flatau – starszej kobiety, malarki, która ocalała z getta warszawskiego i ukrywała się u polskiej rodziny w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Ten wyjątkowy film zobaczymy w ramach Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej, którego głównym partnerem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Joanna Flatau – starsza kobieta, malarka, za namową syna konfrontuje się ze swoją przeszłością. Jako mała dziewczynka została wydostana z getta warszawskiego i ukryta na wsi, u polskiej rodziny. Po latach chce wypełnić formularz do Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie, żeby rodzina została uhonorowana tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Okazuje się jednak, że dawno zapomniana, wyparta przez nią historia ma wiele białych plam, które wypełnić może jedynie podróż do zapomnianej, polskiej wsi.

Na premierowy bezpłatny pokaz oraz spotkanie z twórcami filmu Formularz zapraszamy w ramach Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej. 

Film będzie można obejrzeć 18 listopada (środa) o godz. 20.00 (będzie dostępny przez 48 godzin) na stronie internetowej festiwalu [»], a spotkanie z bohaterką i twórcami filmu odbędzie się 22 listopada (niedziela) o godz. 16.00 na platformie Zoom – obowiązuje rezerwacja online [»].

W spotkaniu wezmą udział bohaterka filmu Joanna Flatau, reżyser Filip Flatau, oraz jeden z producentów, Paul Rosenberg. Spotkanie poprowadzi Kaja Klimek, krytyczka filmowa.


» Zobacz także: 80. rocznica zamknięcia getta warszawskiego (16.11.2020) | program obchodów Muzeum POLIN