Darowizny na cele statutowe Muzeum POLIN

Redakcja / Editorial staff, 28 kwiecień 2020
W czasach epidemii, kiedy jesteśmy zamknięci w swoich domach a serce Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – wystawa stała – jest nieczynna, nie możemy spotykać się z Wami na żywo. W tym czasie udostępniamy online nasze materiały, które pomagają poznać tysiącletnią historię Żydów polskich i przybliżyć nas do siebie. Prowadzimy bezpłatne lekcje online dla szkół. Oprowadzamy wirtualnie po wystawie stałej. Udostępniamy naszą kolekcję. Uruchomiliśmy internetowe radio. Chcemy być dalej częścią Waszego świata.

Wiemy, że dziś wszystkim jest ciężko. Bieżące troski, także finansowe i egzystencjalne dotykają Was równie mocno, jak nas. Mimo kilku źródeł finansowania Muzeum POLIN, aby przetrwać, musiało bardzo zacisnąć pasa i ograniczyć wydatki na działania programowe. 

Dziś możecie więc przyczynić się do tego, by kolejne materiały edukacyjne, naukowe i kulturalne powstawały w równej intensywności i jakości co do tej pory.

Muzeum POLIN powstało w znacznej mierze dzięki Darczyńcom – ludziom dobrej woli. To im zawdzięczamy istnienie m.in. wystawy stałej. Dzisiaj każdy może włączyć się w dzieło wsparcia Muzeum POLIN. Będziemy wdzięczni za każdą darowiznę na cele statutowe muzeum. 

Wystarczy zrobić przelew, na dowolną kwotę, na numer konta:

43 1240 1040 1111 0010 9774 5425

SWIFT/BIC: PKOPPLPW 

IBAN: PL 43 1240 1040 1111 0010 9774 5425

Bank Pekao SA

ul. Grzybowska 53/57, skrytka pocztowa 1008, 00-950 Warszawa

W tytule przelewu: „darowizna na cele statutowe Muzeum POLIN”.

Naszą misją jest przywracać i chronić pamięć historii Żydów polskich, przyczyniając się do wzajemnego zrozumienia i szacunku wśród Polaków i Żydów, społeczeństw Europy i świata.

Możemy ją realizować dzięki tworzeniu nowoczesnego muzeum, centrum edukacji i kultury, platformy dialogu społecznego.


» Sprawdź nasze działania online – zaproś nas do siebie