„Mamy jedną Polkę, panią Lodzię”
Leokadia „Lodzia” Pycek, dozorczyni kamienicy na Saskiej Kępie w Warszawie, pomagała żydowskim chłopcom zbiegłym z getta warszawskiego. Należeli oni do grupy tzw. papierosiarzy z pl. Trzech Krzyży.
Przeczytaj historię pomocy →