Młodzi dla Sprawiedliwych

AR, 13 listopada 2008
Ruszyła tegoroczna edycja młodzieżowego projektu Polin Webfusion. Projekt ten ma za zadanie połączyć w działaniu izraelską i polską młodzież szkolną oraz Ocalonych i osoby uhonorowane tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

12 uczniów ze szkół w Izraelu oraz 12 uczniów ze szkół w Warszawie, Wrocławiu i Kaliszu będzie pracowało w miedzynarodowych parach przez 6 miesięcy. Każda z nich skontaktuje się z jednym Ocalonym (w przypadku uczestnika izraelskiego) i jednym Świadkiem Historii (w przypadku uczestnika z Polski). Celem wspólnej pracy będzie dogłębne poznanie historii życia rozmówców oraz zebranie archiwaliów, publikacji, nagrań na ich temat. Materiały te posłużą następnie do samodzielnego stworzenia przez młodzież stron internetowych, przedstawiających historie życia opisywanych osób.

Polin Webfusion jest kontynuacją projektu 36 Sprawiedliwych, który w roku 2007/2008 był organizowany w szkołach w Warszawie i w Tel Awiwie i zakończył się latem 2008 roku wymianą młodzieżową – nagrodzeni z Izraela przez tydzień przebywali w Polsce, a następnie polscy uczniowie pojechali na tydzień do Izraela.

na stronie internetowej „Lista nagrodzonych blogów”