Jak uczyć o Sprawiedliwych? Wokół Europejskiego Dnia Pamięci o Sprawiedliwych

Redakcja / Editorial staff / English translation: Andrew Rajcher 12 luty 2021
Co dwa tygodnie zapraszamy nauczycielki, nauczycieli, edukatorki, edukatorów oraz metodyczki i metodyków nauczania na profil Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN na Facebooku, gdzie będą transmitowane dyskusje oraz wykłady. Podczas spotkań poruszone zostaną tematy związane z bieżącymi wyzwaniami, jakie niesie za sobą edukacja zdalna oraz zaprezentowane zostaną inspiracje metodyczne do pracy z młodzieżą. Pierwszy wykład organizowany jest wokół Europejskiego Dnia Pamięci o Sprawiedliwych.

6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych. Jak przygotować się do obchodów w swojej szkole lub klasie? Jak zorganizować zajęcia online poświęcone tematyce pomocy? Na co zwrócić uwagę, rozmawiając z uczennicami i uczniami o Sprawiedliwych?

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z serii „Wtorki dla nauczycieli”. 16 lutego o godz. 18:00 Anna Staszewska-Zatońska (Muzeum POLIN) wygłosi wykład:

Jak uczyć o Sprawiedliwych? Wokół Europejskiego Dnia Pamięci o Sprawiedliwych.


Zobacz: Centrum Edukacyjne Muzeum POLIN na Facebooku »


Anna Staszewska-Zatońska to nauczycielka, tłumaczka, edukatorka, przewodniczka Muzeum POLIN. Ukończyła wydział Lingwistyki Stosowanej UW, gdzie potem przez wiele lat pracowała kształcąc przyszłych tłumaczy i nauczycieli i prowadząc badania z zakresu glotto- i socjolingwistyki. Studiowała filozofię na Universite Paris I, filologie klasyczną na Uniwersytecie Warszawskim oraz historię i kulturę Żydów w Polsce w Centrum im. Anielewicza na Wydziale Historii UW. Z Muzeum POLIN związana od 2013 roku.