Holocaust Survivors Band i Muniek Staszczyk na placu Grzybowskim
Holocaust Survivors Band to zespół muzyczny, założony przez 86-letniego Reuwena Sosnowicza oraz 90-letniego Saula Dreiera.
Saul Dreier urodził się w Krakowie. W czasie wojny był więźniem trzech niemieckich obozów koncentracyjnych. W jednym z nich akompaniował więźniarskiemu chórowi grając na łyżkach. Po wojnie osiadł w New Jersey. Dziś jest perkusistą. Jego żona Klara Dreier także ocalała z Zagłady. Jej historię można przeczytać tutaj.
Reuwen „Ruby” Sosnowicz dzieciństwo spędził w Warszawie. Po ucieczce z getta ukrywał się u polskiego rolnika. Po wojnie trafił do obozu dla przesiedleńców w Niemczech, gdzie kupił swój pierwszy akordeon. W dorosłym życiu pracował jako fryzjer oraz zawodowy muzyk.
Saul Dreier i Reuwen Sosnowicz nigdy nie zapomnieli o przeszłości. Ich zespół Holocaust Survivor Band przywołuje wspomnienia z dzieciństwa, ale przede wszystkim jest afirmacją życia.
W Warszawie Holocaust Survivor Band zagra we wtorek, 26 lipca 2016 r. o godz. 19.00 przy Placu Grzybowskim 12/16, przed klubem Pardon, To Tu. Muzykom będzie towarzyszył Muniek Staszczyk – wokalista i lider T. Love. Wstęp wolny
Organizatorem koncertu jest Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów Polskich oraz fundacja From the depths.





